Zalety rolet zewnętrznych

Podstawową funkcją każdego typu rolet jest zacienienie pomieszczenia. Jednak rolety zewnętrzne proponują o wiele więcej użyteczności, które wpływają na komfort codziennego funkcjonowania. Są także elementem dekoracyjnym domu, a odpowiednio dobrane będą idealnie współgrać z elewacją.Zatrzymują ciepło w zimę, a latem chłodzą

Jedną z funkcji rolet zewnętrznych jest izolacja temperatury wewnątrz pomieszczenia. W okresie zimowym sprawdzą się, aby zatrzymać ciepło, które może uciekać przez szybę. Roleta tworzy wystarczająco grubą warstwę buforu powietrznego. Z kolei powietrze między roletą a oknem ma znacznie wydłużoną drogę, aby wydostać się z domu. Oszczędności związane z ogrzewaniem i wynikające z zamontowania rolet zewnętrznych wynoszą nawet do 40% rocznie.

Działa to także w drugą stronę. Kiedy na zewnątrz panują upały, opuszczone rolety umożliwiają utrzymanie przyjemnego chłodu w domu. To różnica temperatury nawet o kilka stopni Celsjusza mniej niż na zewnątrz, co może okazać się wybawieniem w naprawdę gorące dni.

Optymalne zaciemnienie wpływa także na ochronę wyposażenia domu. Rolety zewnętrzne chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV, a tym samym ściany lub meble nie stracą zbyt szybko swoich kolorów.

Doskonała cisza

Zainstalowanie rolet zewnętrznych wpływa na poprawę izolacji akustycznej. Chronią przed hałasem z zewnątrz, a m.in. tłumią odgłosy zatłoczonych ulic, ograniczają dźwięki pochodzące z wynikających warunków atmosferycznych jak deszcz czy silny wiatr. Pozwalają uzyskać spokój oraz ciszę, co wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniach. Hałasy z zewnątrz już nigdy nie będą utrudniać zasypiania!

Zabezpieczenie okien

Rolety mogą również chronić okna przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Deszcz, promieniowanie UV i wiele innych wpływają na strukturę stolarki okiennej, szczególnie drewnianej. Montaż rolet w znaczny sposób wydłuża trwałość skrzydeł okiennych.
Rolety poddawane są wielu testom oraz analizom, dlatego zapewniają wysoką odporność bez względu na panujące warunki na zewnątrz. To bezawaryjne działania przez wiele lat użytkowania!

Bezpieczeństwo i prywatność

Okna są obiektem, które umożliwiają obcym osobom wgląd do wnętrza. Dzięki zamontowaniu rolety w prosty sposób można ograniczyć dostęp podglądaczy. Stwarza to prywatną atmosferę i chroni przed wścibskimi sąsiadami i przechodniami.

Rolety dzięki swojej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa całego domu oraz jego mieszkańców. Mogą również skutecznie odstraszać włamywaczy lub innych nieproszonych gości.

Niektóre modele rolet zewnętrznych mają także funkcję antywłamaniową. Oznaczane są one symbolem RC, który informuje o skuteczności odstraszania wandali. Takie rolety odstraszają potencjalnych włamywaczy i tworzone są z trwałych materiałów.

Wygoda użytkowania

Niewątpliwą zaletą rolet jest możliwość całkowitej regulacji dostępu światła według własnych potrzeb. Zapewniają całkowite zacienienie, półmrok lub dostęp do naturalnego światła. Montaż rolet nie ogranicza dostępu do skrzydeł okna — uchylanie i otwieranie jest niczym nieograniczone. Wiele modeli wyposażone jest w napęd elektryczny, dzięki któremu wystarczy jedno kliknięcie, by je opuścić lub podnieść.

 


Dodatkowa wentylacja

Niektóre modele rolet posiadają specjalne listwy z perforacjami. Są to otwory wentylacje, które sprawdzają się podczas silnych wiatrów i jednoczesnym swobodnym wietrzeniem pomieszczenia. Rolety zewnętrzne w Bydgoszczy zapewniają bezpieczne użytkowanie bez względu na warunki pogodowe. Niektóre rozwiązania posiadają wbudowaną moskitierę, która chroni przed przedostawaniem się owadów do środka.

Rolety zewnętrzne to…

...aktualnie standard w nowoczesnym budownictwie. Decydują się na nie inwestorzy, deweloperzy, ale także osoby prywatne, które planują budowę domu. To ze względu na szereg zalet, jakie zapewniają. Montaż rolet to bezpieczeństwo, wygoda, komfort cieplny oraz ochrona przed hałasem. Nie można zapomnieć o oszczędnościach, jakie niesie użytkowanie rolet — od teraz koszty ogrzewania i klimatyzacji będą o wiele niższe!

Współpraca

Stany magazynowe

Dowiedz się więcej »
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]