Uchwyt do drzwi zewnętrznych

Pochwyty ze stali nierdzewnej podkreślają nowoczesny styl drzwi. Natomiast szeroki wybór kształtów klamek oraz ich faktur pozwala dobrać uchwyt do każdego rodzaju skrzydła. Kiedy należy wybrać klamkę, a kiedy pochwyt? Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze uchwytu do drzwi zewnętrznych? Przedstawiamy kilka praktycznych porad.Klamka czy pochwyt – wybierz praktyczne rozwiązanie

Przy wyborze uchwytu do drzwi zewnętrznych należy uwzględnić kilka istotnych kwestii:

Dla drzwi wykonanych z aluminium, PVC czy ze stali bardziej sprawdzi się pochwyt. Dlaczego? Takie drzwi zewnętrzne mają zazwyczaj większą masę, niż drzwi wykonane z drewna. Pochwyt ułatwi więc operowanie ciężkim skrzydłem. Należy przyjąć ogólną zasadę – im cięższe drzwi, tym bardziej funkcjonalne będzie zamocowanie pochwytu. Najczęściej pochwyt montuje się od strony zewnętrznej, a od wewnątrz klasyczną klamkę.

Charakter drzwi wykonanych z drewna czy włókna węglowego lepiej podkreśli klasyczna klamka. Szeroka oferta klamek pozwoli nam dobrać kształt oraz materiał, a dzięki bogatej palecie kolorów dobierzemy uchwyt, tworzący harmonijną i stylową całość z drzwiami.


Jak dobrać klamkę do drzwi zewnętrznych?

Kształt klamki. Klamki różnią się od siebie rozstawem śrub mocujących i to właśnie ten czynnik powinien być głównie brany pod uwagę przy wymianie starej klamki na nową. Można dobrać klamkę na podłużnym szyldzie, szyldzie dzielonym oraz okrągłej rozecie. Równie istotny jest kształt klamki. Opływowe kształty podłużnych klamek będą bardziej komfortowe w użytkowaniu. W przypadku masywnych drzwi należy też pamiętać o sprężynach po obu stronach klamki. Dzięki nim klamka się nie poluzuje, a po jej naciśnięciu wróci do pierwotnej pozycji.

 

Materiały i kolory klamek. Wśród materiałów wykorzystywanych do produkcji klamek znajdziemy nie tylko metale czy odlewy mosiężne, ale również drewno, szkło czy kryształy. Na każdą klamkę, niezależnie od jej materiału, można nałożyć dodatkową powłokę:

Dlaczego warto wybrać pochwyt?

Pochwyt będzie znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem w przypadku drzwi o większej masie oraz powierzchni skrzydła. Dzięki niemu otwieranie i zamykanie drzwi będzie lekką czynnością – nie trzeba się będzie z nimi mocować.

 

Materiałem, z którego najczęściej wykonuje się pochwyty, jest stal nierdzewna. Taki pochwyt montuje się zazwyczaj w drzwiach wykonanych z PVC czy aluminium. Wysokiej jakości stal nierdzewna jest odporna na korozję, więc pochwyty świetnie sprawdzą się do naszych drzwi wejściowych, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Pochwyty stalowe mogą być wykończone polerem lub wstawkami z lakierowanego drewna. Dopasowany kształt świetnie podkreśli styl naszych drzwi.

Klamka czy pochwyt – podsumowanie

Jeśli chcesz postawić na design oraz podkreślić nowoczesny charakter Twoich drzwi, wybierz pochwyt. Nada się on idealnie do masywnych i dużych skrzydeł. Decydując się na pochwyty z wysokiej jakości stali nierdzewnej masz gwarancję mniejszej korozyjności, a zatem równocześnie wzrasta możliwość ich wieloletniej eksploatacji. Dodatkowo, będzie to niezwykle komfortowe rozwiązanie ze względu na swobodniejsze i lżejsze operowanie ciężkimi drzwiami, niż za pomocą klamki.

 

Jeśli Twoje drzwi wejściowe są lżejsze, możesz zdecydować się na klamkę po obu stronach skrzydła, lub tylko od wewnątrz (po zewnętrznej stronie możesz przymocować pochwyt). Mnogość kształtów, faktur oraz kolorów klamek pozwoli Ci dopasować ją do stylu drzwi, ale też również estetycznie podkreśli charakter Twojego wnętrza.

 

Ostateczny wybór zależy zatem od osobistych preferencji oraz masywności drzwi.Współpraca

Stany magazynowe

Dowiedz się więcej »
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]