Jak prawidłowo zmierzyć drzwi?

Kiedy już dokonamy wyboru idealnych drzwi pasujących do stylu domu oraz aranżacji wnętrza, należy przeprowadzić wszelkie pomiary potrzebne do montażu. Dokonanie pomiarów jest bardzo istotnym etapem, ponieważ to od niego zależy czy unikniemy dodatkowych problemów związanych ze zwracaniem zamówienia i wydłużenia czasu instalacji skrzydeł. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas mierzenia drzwi.Standardowe wymiary drzwi zewnętrznych

Standardowe wymiary drzwi są definiowane przez prawo budowlane. Minimalna szerokość wynosi 90 cm światła przejścia, a wysokość, jaką dopuszczają przepisy, powinna wynosić 200 cm. Wymiary te zostały ustalone tak, aby pozwoliły na wprowadzenie do mieszkania wózka, wniesienie zakupów o inne czynności związane z codziennym użytkowaniem drzwi. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest jednak zamawianie drzwi o szerszym świetle przejścia.

Jak prawidłowo zmierzyć drzwi?

W przypadku drzwi z futryną należy zmierzyć szerokość otworu, a także grubość muru. Jeżeli chcesz zmierzyć wysokość, zacznij od prawego kąta w otworze, przeciągając miarę w dół, podobnie zrób z lewym kątem. Aby zaś zmierzyć szerokość, przeciągnij miarkę od lewego do prawego boku na kilku wysokościach, najlepiej na kilku wysokościach. Na koniec zapisz najniższy wynik. W identyczny sposób zmierz grubość muru. Inaczej będzie wyglądał pomiar, jeżeli mamy już zamontowaną futrynę w otworze. Wysokość i szerokość mierzymy, nie uwzględniając listew wykończeniowych.

Coraz większą popularnością cieszą się drzwi o szerokości powyżej 90 cm. Takie światło przejścia zapewnia większy komfort użytkowania na co dzień. Nie należy jednak przekraczać 130 cm szerokości, ponieważ tak ciężkie skrzydło znacznie obciąży zawiasy, a więc szybciej się zużyją.


Sprawdź ofertę naszych drzwi zewnętrznych

 Współpraca

Stany magazynowe

Dowiedz się więcej »
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]