Zalety okien panoramicznych

Architekci w swoich projektach coraz częściej uwzględniają okna nieotwierane. Jest to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością już nie tylko w biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej, ale także w domach jednorodzinnych. Duże przeszklenia wpuszczają sporo światła do wnętrza, jak również pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczenia. Przyjrzyjmy się więc bliżej zaletom takiej konstrukcji, abyś mógł się przekonać, że okno nieotwierane świetnie sprawdzi się także u Ciebie!Okna nieotwierane – zalety okna typu FIX

Okna nieotwierane, inaczej nazywane oknami typu FIX, wyróżniają się spośród innych okuciami. Charakterystyczne jest też dla nich to, że w ich budowie nie ma zawiasów – jest więc to taki typ okna, którego nie można otworzyć ani uchylić. Jaki jest więc sens montażu takiej konstrukcji w naszych domach?

Takie przeszklenia panują w architektonicznych trendach już od kilku lat i zyskują coraz większe grono swoich zwolenników. Kluczowy jest dobór okna i dopasowanie go do całego projektu aranżacji i metrażu wnętrza.

Panoramiczne przeszklenia pozwalają na doświetlenie całego pomieszczenia. Okna o tak dużej powierzchni oszklenia optycznie powiększają przestrzeń, nadają jej otwartego charakteru. Okno typu FIX w sypialni bądź salonie podkreślają nowoczesny i elegancki charakter wnętrz.

Jeżeli myślisz, że takie okna są droższe w stosunku do tych tradycyjnych – nic bardziej mylnego! Do produkcji okien typu FIX zużywa się znacznie mniej materiałów, dlatego ich koszt jest niższy od okien klasycznych.

Ze względu na swoją charakterystyczną budowę, nie ma potrzeby ich regularnej konserwacji. Materiały, z których okna są wykonywane, posiadają wysoki poziom szczelności oraz ochroną akustyczną.

Budowa okien stałych

Wyróżnia się kilka rodzajów okien nieotwieranych, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć:

Ramy okien panoramicznych najczęściej są wykonywane z aluminium. Jest to materiał o sztywnej konstrukcji, dlatego bez problemu utrzyma pakiet szybowy, osiągający nawet do kilkuset kilogramów.

Gdzie warto zamontować okno nieotwierane?

Odpowiedź jest jedna: wszędzie tam, gdzie zależy nam na zatarciu granic między światłem zewnętrznym a wnętrzem pomieszczenia. Najczęściej więc okna panoramiczne montuje się w sypialni lub w pokoju dziennym. Najlepiej jest również wziąć pod uwagę umiejscowienie okien – montaż tego typu okna w orientacji południowej zapewni odpowiednią ilość światła w okresie zimowym.

 

Nie musisz się też martwić, że okno bez ram nie zapewni pomieszczeniu odpowiedniej izolacji. Prawidłowo przeprowadzony montaż przez specjalistów zagwarantuje pełną szczelność.

O czym należy pamiętać, wybierając okno panoramiczne?

Wiesz już, że wybór miejsca oraz prawidłowy montaż jest kluczowy, ale nie tylko te czynniki należy uwzględnić, decydując się na taki typ okna. Należy uwzględnić również wyprowadzenie odwodnienia na zewnątrz tak, aby we wnętrzu ramy nie dochodziło do gromadzenia się skroplonej pary wodnej. Zadbaj także o odpowiednią oprawę Twojego okna – mamy tu na myśli odpowiednie rolety bądź żaluzje.


Zapoznaj się z naszą ofertą okien


Współpraca

Stany magazynowe

Dowiedz się więcej »
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]